EKSPERCI KAMPANII DIAGEO WYJAŚNIAJĄ, JAK UNIKNĄĆ RYZYKA PODCZAS WAKACJI

Wakacje to czas odpoczynku – ale nie od umiejętności przewidywania i myślenia o konsekwencjach własnych zachowań. Podejmowanie decyzji i związana z tym ocena ryzyka stanowią nieodłączny element naszego życia, nawet podczas długiego weekendu czy urlopu. Dotyczy to szczególnie sytuacji, w których spożywamy alkohol i zamierzamy prowadzić samochód. Jak uniknąć ryzykownych zachowań podczas wakacji, radzą eksperci kampanii Alkohol to odpowiedzialność. Pij rozważnie., prowadzonej przez firmę Diageo, producenta i dystrybutora alkoholi.

 

Modne ostatnio powiedzenie głosi: jest ryzyko, jest zabawa. Wydaje się, że zwolenników tego hasła jest bardzo wielu, szczególnie podczas wakacji, w miastach i miasteczkach, przepełnionych turystami. Choć zdarza się, że sytuacje ryzykowne spotykają nas z przyczyny od nas niezależnych, to wciąż znaczna większość z nich jest konsekwencją nieprzemyślanych wyborów.

Organizatorom kampanii „Alkohol to odpowiedzialność. Pij rozważnie.” zależy na uczeniu, jak unikać ryzykownych zachowań wśród osób konsumujących alkohol. W okresie wakacyjnym, kiedy weekendy upływają nam pod znakiem wyjazdów za miasto, dalekich podróży, spędzania czasu nad wodą czy przy ognisku, warto pamiętać o 4 zasadach odpowiedzialnej zabawy:

 

1. Po każdym drinku dobrze wypić szklankę wody. Alkohol odwadnia organizm, podczas upałów szczególnie, dlatego warto uzupełniać płyny – pijąc na przemian napoje alkoholowe i bezalkoholowe.

2. Pijąc alkohol warto jeść. Jedzenie przed lub podczas picia alkoholu spowalnia jego wchłanianie.

3. Osoby niepełnoletnie nie mogą pić alkoholu. Przed osiągnięciem pełnoletności zarówno organizm, jak i psychika człowieka intensywnie się rozwijają. Picie alkoholu szkodzi dojrzewającemu człowiekowi.

4. Osoby prowadzące samochód nie powinny pić alkoholu. Picie alkoholu zniekształca zdolność oceny i wydłuża czas reakcji, dlatego po alkoholu nie jest się w stanie bezpiecznie prowadzić samochodu.

Nie zapominajmy podczas wakacji, że bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich w dużej mierze zależy od nas samych. Podjęte przez nas decyzje i ryzyko, które zdecydujemy się podjąć, mogą zaważyć na tym, czy wakacje będziemy mogli zaliczyć do udanych i bezpiecznych.

Odwiedź nasz fanpage Facebook